imkanlar
11
Ağu 2020
ÇELİKEL EĞİTİM VAKFI BURS DUYURUSU

Çelikel Eğitim Vakfı’nın “Alev Topları Programı”


Yeni Bursiyerlerini Arıyor!

 
Rıdvan Çelikel tarafından 2007 yılında kurulan Çelikel Eğitim Vakfı’nın gençlere  sağladığı burs, sosyal ve kültürel gelişim destek programı

                                                      “Alev Topları” 
 9. yılına giriyor.

 Program, ihtiyaç sahibi ve başarılı üniversite öğrencilerine 12 aylık burs desteğinin yanı sıra; eğitimler, sanatsal ve kültürel etkinliklere katılım, dergi abonelikleri, kitap hediyeleri gibi çalışmalarla gelişim desteği de sunuyor.

 
Adını, Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1923 yılında daha nitelikli eğitim almak üzere yurt dışına gidecek gençlere yazdığı telgrafta, “Sizleri birer kıvılcım olarak yolluyorum, alevler olarak geri dönmelisiniz” anekdotundan alan “Alev Topları Programı”, 9. senesinde de kıvılcımlarına sağladığı desteği sürdürüyor. Kişisel farkındalığı yüksek, iletişim becerileri kuvvetli, sosyal sorunlara kalıcı çözümler üretebilen, etik bakış açısına sahip bireylerin yetişmesine olanak sağlamak için Rıdvan Çelikel’in kurduğu Çelikel Eğitim Vakfı’nın yürüttüğü program, bursiyerleri için sürekli gelişim ekosistemi sağlıyor, onlarla sürekli iletişim ve etkileşimi önemsiyor.

 
Burs desteğinin yanı sıra sosyal ve kültürel gelişim fırsatları da sağlanacak.

Program kapsamında, kıvılcımlara 2020-21 eğitim öğretim yılı için, 12 ay boyunca aylık 750 TL tutarında burs desteği verilecek. Bununla beraber, her kıvılcım grubuna özel tasarlanan duygusal ve sosyal gelişim odaklı atölye ve seminerler, sanat faaliyetlerine katılım, kitap hediyeleri, dergi ve çeşitli kart abonelikleri gibi destekler ile kıvılcımların kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlanıyor. Yeni kıvılcımların “Akran Danışmanlık Sistemi” ile deneyimli kıvılcımlardan alacakları danışmanlık desteği ise, üniversitenin ilk yıllarındaki uyum süreçlerini kolaylaştırıyor. Ayrıca, Çelikel Eğitim Vakfı’nın çeşitli proje ve programlarında  sürdürülebilir gönüllülük imkanı yakalayan kıvılcımların ilgi alanlarını etki alanlarına dönüştürerek değer yaratmaları ve sosyal becerilerini deneyimleyerek geliştirebilmeleri de hedefleniyor. “Profesyonel Gelişim Desteği” ile mezuniyet öncesi staj olanakları ve profesyonel çalışma hayatları için kariyer danışmanlığı desteği de alan kıvılcımlar her yönden daha donanımlı bireyler olmaya hazırlanıyor.

Başvuru Koşulları Neler? Başvuru Süreci Nasıl İlerleyecek? 

Başvuru için temel koşul, 2020 YKS kontenjanları kapsamında İstanbul’daki devlet üniversitelerinin lisans programlarına ya da vakıf üniversitelerinin tam burslu lisans programlarına yeni kayıt hakkı kazanmış olmak. Adaylar, programa başvuru koşullarını sağlamaları ve ön değerlendirme kontenjanı kapsamına girebilmeleri durumunda değerlendirmeye alınacak. Ön değerlendirmede uygun bulunan adaylar, önce kişilik envanteri çalışmasına dahil edilecekler. Uygun görülmeleri halinde ise son aşama olan ve bu yıl dijital ortamda gerçekleşecek bireysel mülakata davet edilecekler.


Başvurular 13 Eylül 2020 Pazar günü saat 17.00’a kadar devam edecek

Çelikel Eğitim Vakfı’nın “Alev Topları Programı’na yapılacak başvurular, ÖSYM’nin YKS yerleştirme sonuçlarını ilan etmesini izleyen ilk iş günü E-Bursum platformu üzerinden elektronik ortamda başlayacak ve 13 Eylül 2020 Pazar günü saat 17.00’a kadar devam edecek. Program detayları, başvuru ve kabul süreçleriyle ilgili tüm bilgiye www.celikelegitimvakfi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

 İletişim ve Sosyal Medya Bilgileri

Telefon: +90 216 636 2000

E-Posta: iletisim@celikelegitimvakfi.org

 Instagram: tıklayınız

LinkedIn: tıklayınız

 

Son Başvuru Tarihi - İns. - V26BACC157D16C4550BE21265173FC501E